Ve školním roce 2024/2025 budou v provozu dvě oddělení školní družiny (ŠD).

Přihlašování žáků do školní družiny dne 2. září 2024 (nutná přihláška + Žádost o přijetí)

• Zákonní zástupci žáků 1. ročníku: primárně 9:00 - 9:20 ve školní jídelně, následně během dne do 13:00.

• Zákonní zástupci žáků 2. - 3. ročníku: 7:45 - 9:00 v 1. oddělení ŠD - nový prostor nad školní jídelnou, dále v čase 10:00 - 13:00.

• Žáci dalších ročníků budou umístěni do ŠD jen v případě volného místa.

Umístění žáků školní družiny v odpoledním čase

I. oddělení: žáci: 1. A. + 2. ročník v nové učebně - opravený prostor nad školní jídelnou (vychovatelka Vendula Kunertová, DiS.).

II. oddělení: žáci 1. B + žáci ze 3. ročníku - v kmenové učebně 1. B (vychovatelka Markéta Trčková).

Žáci dalších ročníků budou umístěni do II. oddělení ŠD jen v případě volného místa.

Počet žáků ve školní družině

Oddělení ŠD se naplňují nejvýše do počtu 30 účastníků (Vyhláška č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání, v platném znění). Podle vnitřního školního řádu ŠD se budou do ŠD přijímat přednostně žáci nižších ročníků (1. - 3.), teprve podle volných míst žáci 4. - 5. ročníku.

Kontakt na vychovatelky:

1.oddělení: Vendula Kunertová, mobil: 734 513 865

1. oddělení: Markéta Trčková, mobil: 731 640 629

Provoz družiny

Ranní provoz: 6:30 – 7:45 hod. pro všechny žáky školy (i nepřihlášené, nepřijaté). Žáci budou pobývat v novém prostoru nad školní jídelnou.

Odpolední provoz: 12:00 – 16:00 pro přijaté žáky do ŠD. V případě malého počtu žáků v odpoledních hodinách mohou být žáci spojováni do jednoho oddělení v jedné učebně.

Činnost ŠD

Hlavním posláním ŠD je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a relaxace dětí. Činnosti ve školní družině jsou pestré, střídají se a navazují na sebe. K dispozici máme hry, stavebnice, skládanky apod. Děti si povídají, hrají, malují, vyrábějí, soutěží … Při pěkném počasí tráví odpoledne na školní zahradě, kde si najdou potřebný prostor i pro svoje pohybové aktivity.

Platba za umístění žáka v ŠD

Úplata za umístění žáka ve školní družině byla stanovena v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. a příslušnou prováděcí vyhláškou. Platba činí 200,- Kč za měsíc.

Úplata se provádí předem bezhotovostním způsobem – bankovním převodem na účet školy č. 27- 6378620217/0100.

Platba se provádí:

a) ve dvou splátkách po 1000,- Kč:

• 1. splátka za 1. pololetí šk. roku do konce září (za období září až leden)

• 2. splátka za 2. pololetí šk. roku do konce února (za období únor až červen)

b) v případě snížení úplaty za škol. družinu:

• Snížená částka se zaplatí celá jednou splátkou za celé období (září až červen) do konce října.

Do poznámky k platbě zákonný zástupce uvede: jméno, příjmení, třídu dítěte a že platba je za školní družinu.

§  Ředitel může účastníkovi školní družiny snížit výši úplaty nebo ho od úplaty osvobodit, jestliže má nárok na přídavek na dítě podle zákona o státní sociální podpoře.

V tomto případě zákonný zástupce předá vedení školy:

1.     Žádost o osvobození od úplaty/o snížení úplaty.

(Formulář žádosti je k dispozici u vychovatelky ŠD V. Kunertové nebo u ředitelky školy.)

2.    Doklad potvrzující pobírání přídavku na dítě za rozhodné období.

(Potvrzení vydává Úřad práce - kontaktní pracoviště v Rožnově p. R.)

Ředitel školy žádosti následně vydá rozhodnutí o snížení úplaty nebo o osvobození od úplaty na základě individuálního posouzení.

• Pokud je v kalendářním měsíci omezen nebo přerušen provoz družiny po dobu delší než 5 dnů, úplata se účastníkovi poměrně sníží.

Omlouvání žáků přihlášených do školní družiny

Pokud je žák přítomen ve vyučování a z nějakého důvodu (nemoc nebo nepřítomnost z rodinných důvodů) nepůjde ten den do školní družiny nebo doba jeho odchodu ze školní družiny bude změněna, musí být jeho nepřítomnost ve ŠD omluvena zákonným zástupcem pouze písemně (telefonická omluva nebude akceptována) a tato písemná informace bude vždy předložena včas vychovatelkám školní družiny.