Školní časopis

Literární klání

V pátek 13. května se naši žáci zúčastnili Literárního klání pořádaného MAP II Rožnovsko. Jednalo se o velmi pěknou událost, během níž žáci škol z Rožnova a okolí prezentovali své oblíbené knížky, které v nedávné době přečetli. Žáci naší školy tak poznali řadu zajímavých knih pro děti a mládež a pobavili se při sledování povedených, obohacujících i vtipných prezentací, videií, animací a scének.

Bohužel jsme si však odnesli také velmi nepříjemný zážitek. Spolužáci z přítomných škol mohli prezentujícím psát na jejich portfolio pochvalné vzkazy, poděkování, připomínky. Na našem portfoliu se však namísto objektivní kritiky objevily přízemní urážky (pochopitelně anonymní). Naše děvčata však situaci považují za cennou zkušenost, neboť vědí, že bohužel čas od času se všichni musíme s nepochopitelnými negativními reakcemi některých lidí potýkat.

Děkujeme našim žákyním za to, že věnovaly řadu hodin přípravě své prezentace, o kterou se nebály podělit se svými spolužáky z širšího okolí našeho města. Chválíme je za jejich skromný přístup a slušné chování během veřejné akce.