1. pyžamová párty ve 4. třídě

Ani se neptejete, jaké radostné výkřiky zaznívají ve 4.třídě, když paní učitelka oznámí, že se chystá Pyžamová párty. Domácích příprav se účastní nejen děti, ale i rodiče, všichni plyšáci, deky, župánky i oblíbené polštářky. Proto hned ráno učebna zdaleka nevypadá jako místnost ve škole, ale trochu jako hračkářství, trochu jako relaxační stan..V lavicích často nesedí děti, které se chichotají pod nimi, paní učitelka zkouší z násobilky třeba Kulištákovic Bačíka, z vyjmenovaných slov Píchovic Maxe. Ale nemyslete si, že děti ten den jen mlsají dobrůtky, které přinesly nejen sobě, ale často i všem ostatním, jako třeba slaný i sladký štrůdl od Marka nebo skvělé tyčinky Kubovy. Kdepak, i děti se musí učit, ostatně jako každý jiný den. Jen v těch pyžamkách nás to nějak víc baví.